Vera Renczi – příběh smrtonosné krásy

Údajně se přiznala k 35 otravám, včetně jejích dvou manželů, milenců a jejího syna. Otravy prováděla arzenem.

Prý měla pádné důvody. Když měla podezření, že její milenci jí jsou nevěrní, podávala jim dávku arzénu. Takto se zbavila i svého desetiletého syna, o kterém tvrdila, že objevil rakve ve vinném sklepě a vyhrožoval, že půjde na policii. K tomu se přidala její obava, že syn co nevidět se bude ženit a opustí ji.  „Musela“ být jedinou ženou, která ho objímala.

Její oběti byli ve věku 23 -30 let.

Muži byli její krásou fascinováni.
Vera Renczibyla nazývána Black Widow, nebo Chatelaine z Berkerekul.
květinová louka

 

Jako malá byla těžce zvladatelná. Už ve věku 15 let utíkala z domova se svými milenci, kteří byli starší než ona a ještě s pochybnou pověstí.

 

Vdala se ve dvaceti letech.

Prvním jejím manželem byl bohatý rakouský bankéř Karl Schick. Byl o mnoho let starší než ona.  Spolu měli syna Lorenza. Jejich manželství vypadalo šťastně. Ovšem jí se nelíbilo, že se dlouhé hodiny věnoval své práci. Byla podezíravá a přesvědčená, že má milenku. Náhle ji a syna Schick opustil. Po roce, kdy dodržovala smutek, oznámila rodině i přátelům, že zemřel při autonehodě.

Brzy na to se znovu vdala, ale ani tento sňatek neskončil šťastně. Po jediném měsíci manžel zmizel. Rok prohlašovala, že je nešťastná a že obdržela dopis od manžela, kde jí oznamuje, že ji navždy opouští.

Vyhledávala muže, ale už se nevdala. Její milenci mizeli během měsíců, týdnů, ale i dní, kdy jejich vztah započal. Vždy říkala, že jí byl nevěrný a opustil ji.

 sedící dívka na molu

Možná by zmizelo beze stopy ještě mnoho mužů, kdyby nebylo jedné žárlivé manželky. Ta měla podezření, že ji podvádí a sledovala ho k Renczi domů. Vzhledem k tomu, že se od ní nevrátil, informovala policii.

Ta prohledala dům a v suterénu našla 35 zinkových rakví. V každé z nich ležel jeden muž v různé fázi rozkladu a na rakvi byla cedulka se jménem. Všichni byli hlášení jako pohřešovaní.  Přiznala, že ve chvíli, kdy je začala podezírat z klesajícího zájmu o ni, dala jim do sklenice s vínem arzen.

 Mimo jiné se svěřila, že často chodívala do sklepa, aby mezi rakvemi sedávala a byla tak obklopena všemi svými nápadníky.

Policie ji zatkla a uvěznila v luxusním budoáru. Nejprve svou vinu popírala a protestovala proti svému zatčení.

Při prohlídce jejího budoáru, bylo za stěnou nalezeno tolik arzenu, že by zabil stovku mužů.

Na otázku, proč je zabila, odpověděla, že to byli muži a ona nesnesla pomyšlení, že by jejich ruce sahali ještě na jinou ženu

 

Postupem času se zločiny začaly zdát až neuvěřitelné, že se dnes diskutuje o samotné existenci této ženy. Můžeme čerpat jen z dobového tisku. Nebyly o ní nalezeny žádné záznamy, protože byly ztraceny.

Vera Renczi – příběh smrtonosné krásy
3 (60%)3