Kdo vám sestaví nábytek

Současné postupy výroby nábytku se opírají i o možnost, sestavit jej jako stavebnici. Producentům to umožňuje efektivněji využít skladové prostory, mnohem lépe se totiž uloží mezi regály tenká plochá kartonová krabice, zaplněná jednotlivými dřevěnými deskami, než celistvá komoda, jejíž obvodové rozměry několikanásobně převýší prostor demontovaných desek v krabici.

šatní ramínka

Když si tedy vyhlédnete a zakoupíte např. psací stůl, konferenční stolek, postel či šatní skříň, dovezou vám nábytek domů v demontovaném stavu, pečlivě zabalený do papírového kartonu. Uvnitř se bude nacházet návod k sestavení, obvykle ve formě jednoduchého nákresu.

Kdo z vás je šikovný kutil, obvykle si s tím poradí sám, nebo si přizve kamaráda, aby přidržoval desky a podobně při práci asistoval, ale nejsme všichni kutilové a také nemusíme být na manuální práci zrovna šikovní. Co například takový klavírní virtuos? Ten má velmi citlivé prsty a zápěstí, aby dokázal zahrát Beethovenův „Klavírní koncert č. 5 Es dur, opus 73, tzv. Císařský“. Nemůžete od něj očekávat, že se chopí šroubováku, kladiva, kleští, imbus klíče a odehraje podobnou symfonii i na podlaze obývacího pokoje. Možná, že odehraje, třeba je šikovný a zručný na tyto práce, ale třeba také ne.

kocour na skříni

Tehdy je vhodný čas povolat stěhovací firmu stěhování v Děčíně. Stěhováci řeší tyto úkoly docela běžně, dnes se mnoho nábytku zhotovuje tímto způsobem, ať už se jedná o desky z dřevotřísky, anebo o dřevěný masiv. Výhodou zadání této práce stěhovací firmě je pojištění proti poškození či ztrátě některých dílů, takže máte jistotu, že na toto rozhodnutí nedoplatíte. Být pojištění se vyplácí, protože jde o mnohdy obtížné úkony, zejména u složitějších a větších sestav, jako jsou kuchyně nebo vestavěné skříně.

Dobré je také vědět, že podmínkou k tomu, aby vám stěhováci sestavili nově zakoupený nábytek, není stěhování z místa na místo či jakékoli jiné přesuny.