Potraviny s vysokým obsahem bílkovin pro vaše svaly


Chcete, aby vám narostly svaly? Pak tomu musíte přizpůsobit svůj životní styl. Nejenom cvičení, které zaměříte na budování svalů, ale také svůj jídelníček, který by měl obsahovat velké množství proteinů. Proteiny jsou jednou ze základních složek potravin, společně se sacharidy a tuky. Proteiny mají ze všech tří skupin největší sytící schopnost, a také největší vliv na růst našich svalů. Konzumace proteinů je nezbytná pro naše zdraví. Dostatečnou konzumací si udržíte pocit sytosti a také vám může pomoci dosáhnutí vysněné váhy. Nejenom proteiny vám ale mohou pomoci s růstem svalů. Určitě jste už slyšeli o steroidech, které velmi pomáhají růstu svalů, ale jsou zakázané a z dobrého důvodu. Jsou zdraví škodlivé a mají spoustu negativních účinků.

svaly

Daleko lepší variantou jsou prostředky k růstu svalů, které nejsou založené na steroidech. Například sarms, což jsou zdravé náhrady anabolických steroidů. Může vám pomoci nejen s růstem svalů, ale také s hubnutím. Zatímco steroidy jsou nelegální, SARMs naprosto legálně a bezpečně zakoupíte na internetu. Stále ale myslete na to, že ve vašem jídelníčku by mělo být dostatečné zastoupení proteinů. Pojďme se podívat na potraviny, které obsahují vysoký obsah bílkovin, a je vhodné je zařadit do vašeho jídelníčku.

Tvaroh

Tvaroh má nízký obsah tuku a kalorií, ale naopak vysoký obsah bílkovin. K tomu má i spoustu vitamínů a minerálů, vápník, vitamín B12 nebo fosfor. Vybírejte ideálně tvaroh polotučný, či odtučněný, pokud jste v redukci.

tvaroh

Řecký jogurt

Hustý bílý jogurt, který má minimální obsah tuku. Oblíbená svačina nebo surovina do dalších pokrmů. Jogurt obsahuje vysoký obsah bílkovin a je oblíbený pro svou krémovou konzistenci a jemnou chuť.

Cottage cheese

Cottage cheese je skvělá svačina, nebo je to surovina, která lze použít do dalších pokrmů. Má velký sytící efekt a vysoký obsah bílkovin. Pokud jste v redukci, lze Cottage zakoupit i v light odtučněné verzi.