Skvělá pochutina na trénink i do raw kuchyně

Jednou z výtečných zdravých pochutin jsou sušené datle, které jsou oblíbené pro svou sladkou a příjemnou chuť. Zvláště je mají v oblibě raw kuchtíci, protože z nich dokážou vyrobit úžasné dobroty a skvělé pochutiny. Takové raw řezy, kde jsou hlavní surovinou přes noc namočené a rozmixované datle vystajlované medem, které tvoří spodek řezů a navrchu je kokosová pěna s kapkou citronové šťávy, jsou naprostou svěží delikatesou. A odpůrci raw (živá strava) se mohou po tomto dezertu utlouct a ani je nenapadne, že řezy obsahují jen samé zdravé pochutiny a žádnou bílou mouku, bílý nezdravý cukr a nežádoucí umělé tuky.

datle palma

Jen je třeba dát pozor na to, že datlíci jsou energeticky nabušenou dobrotou. Takže na běžné chroupání bez pohybu na ně raději zapomeňte. Ale jestliže se chystáte na aerobik, anebo se chcete proběhnout v parku či jdete na svěží hodinovou procházku, pak jsou datle tou pravou energetickou bombou, abyste byli dost výkonní a měli hodně síly. Vezměte si je sebou klidně i na trénink do posilovny.

Obsahují totiž hodně přirozených cukrů, dokonce až tři čtvrtiny jejich obsahu – proto je třeba aktivního sportu, aby se vám sacharidy nezačaly usazovat v těle a nezpůsobovaly nehezké tukové polštáře. Polštářkem si můžete podložit hlavu, až když doběhnete.

datle ovoc

Ale na těle ho raději neskladujte. Proto toto ovoce doporučujeme hlavně sportovcům pro zvýšení výkonu, jelikož jsou výtečným energetickým dopingem. A mnohem mnohem zdravějším, než mládeží oblíbené energetické nápoje. Jsou skvělé i pro vyšší obsah vlákniny, která redukuje vstřebávání cukrů do krevního oběhu. Mimo to obsahují i nezbytné vitamíny v „abecední řadě“ A, B, C. Tuto abecedu zakončují minerální a stopové prvky jako jsou selen, železo, draslík, vápník, hořčík, měď, mangan a mnohé další.

Datle se suší buď přímo v místě, kde se zároveň i sklízejí anebo druhou variantou je sušení mrazem při nízké teplotě a tlaku.