Suchý zip patří k nenápadným, ale významným výrobkům

Máme doma dokonalého pomocníka

Suchý zip si začal razit svou cestu v naší zemi již v době reálného socialismu. Mnozí pamětníci vám potvrdí, že v té době byl trh zásoben konfekčními oděvními a obuvními výrobky, které špatně konkurovaly zboží z kapitalistických zemí, ale tu a tam se přece jen objevila nějaká novinka, něco, po čem rostla poptávka. K těm novinkám patřil i suchý zip, aplikovaný např. u obuvi.

dětská obuv

Suchý zip se začal prodávat i volně, jako běžný sortiment obchodů s textilem a galanterií a mohli jsme jej využít i pro zapínání bund a kabátů, na lemovky rukávů, odnímatelné kapuce, ale i na další výrobky, jako jsou dětské zavinovačky a kočárky a bytové textilní doplňky.

Velmi často se suchý zip Prima obchod objevuje na zavazadlech – taškách a batůžcích, dnes je již běžnou součástí outdoorového vybavení, jako jsou stany, spací pytle, krosny a batohy, oděvy a treková obuv.

zelený bodlák

Můžeme jej však využít i pro jiné účely:

Perfektní příchytka na zeď – tam, kde se vám nechce vrtat do zdi, nebo se vám zdá, že to bude nad vaše síly v místech, jako jsou například okenní betonové překlady nebo železobetonové panely v sídlištních bytech, můžete použít suchý zip a přilepit jej na zeď vhodným lepidlem, např. chemoprenem. Musíte ovšem od zdi seškrábnout vrstvu malby. Tímto způsobem lze zavěšovat obrazy, nástěnky, sušené květiny a různé další dekorativní předměty.

Pořádek v kabelech – víte, že některé požáry v bytech vzniknou v důsledku skřípnuté prodlužovací šňůry? Nepomůže vám ani modernizovaná a revidovaná elektroinstalace, když si toto neohlídáte. Pořádek v kabeláži vám pomůže zajistit pruh suchého zipu, který pohodlně, bezpečně a rychle umístí kabely na své místo. Prodlužovací šňůry i přívodní kabely pro notebooky, stolní PC, televizory a další elektroniku by měly být od sebe oddělené a v bezpečné vzdálenosti od pevných předmětů – nábytku, otevírání oken a dveří a také v místech, kde po nich nebudete šlapat.