Využijte sluneční energii, je zdarma

Když si dnes najdete chvilku a zabrousíte na Internetu ve vyhledávačích na téma využití solární energie, panelů a kolektorů, budete doslova zahrnuti výrobky, z nichž některé jste dosud ani nespatřili a nedokážete si představit jejich účelnost.
fotovoltaický systém

Solární panel pro dobíjení mobilního telefonu

Docela malá rozkládací krabička, několik fotovoltaických miničlánků zatavených v plastové fólii. Jednoduše ji sbalíte do batohu, nebo do cyklobrašny a můžete směle vyrazit do terénu. Mimo civilizaci, a přesto s ní budete ve spojení prostřednictvím smartphone. Můžete používat navigaci, mapy, v přírodě se neztratíte, budete mít přehled o všem, co vám chytrý telefon umožní. A jeho baterii budete průběžně dobíjet na slunci z tohoto důmyslného vynálezu. Tato legrace vychází na zhruba 1800 korun, což není mnoho, a pro nadšené turisty a milovníky přírody, kteří se v ní pohybují často a dlouhodobě, je něco takového velice přínosné.

Solární ohřev vody v bazénu

Solární panely pro ohřev vody dnes vyrábí stovky výrobců. Jsou to buď jednoduché bloky se svinutou tmavou hadicí, nebo zásobníkem, přičemž voda neustále cirkuluje v systému čerpadla bazénové filtrace. Zpravidla dokáže ohřát vodu až o 6 stupňů Celsia v průběhu koupací sezony, a to i tehdy, kdy je slunce schováno za mraky. Některé panely lze připojit i za sebe a zvýšit tím výkon celého zařízení. Tento způsob ohřevu vody v bazénu je spolu s tepelným čerpadlem vzduch – voda nejčastěji využívaným.
fotovoltaický systém na střeše

Solární sestava pro venkovní osvětlení

S těmito fotovoltaickými panely se můžete setkat u osvětlení částí okrasných zahrad, přístupových chodníků, při rybaření, anebo pro napájení nouzových světel, poplašných alarmů a čidel, a to jak v interiéru, tak i ve venkovním prostředí . Sluneční záření přeměňuje zařízení na elektrickou energii a výkon panelu 8 W dokáže pokrýt osvětlení čtyř LED žárovek po dobu šesti hodin. Cena takového výrobku se pohybuje kolem 3 tisíc korun a spíše než dlouhodobou návratnost pořizovacích nákladů oceníte účelnost a využití v místech, kde nemáte k dispozici elektřinu z rozvodné sítě.