Doplňky do bytu vyberete i bez architekta

Pokud zařizujete nový interiér či se chystáte do rekonstrukce, vsaďte i na kvalitní a neotřelé doplňky, jako jsou designové vypínače a zásuvky. V následujícím článku vám poradíme podle čeho vybírat a ukážeme si i zásuvky, které ochrání vaše děti.


bílá dvojzásuvka 


1.       Design vypínačů si před samotnou koupí vyzkoušejte


Vypínače by měly celkově dotvořit vzhled vašeho interiéru. Pokud budete vybírat vypínače, zaměřte se na výrobce, který nabízí široký výběr rámečků a krytů, které se vám budou snadněji kombinovat s nábytkem a stylem interiéru. Na internetu už najdete i různé aplikace, díky kterým si můžete nasimulovat, která řada vypínačů, vám bude do pokoje sedět nejlépe. Do prodejny už tedy přijdete s jasnou představou a nebudete tápat v rozsáhlé nabídce.


 


Pokud jste majiteli moderního interiéru s důrazem na čisté linie, můžete vsadit na nadčasové vypínače v moderním kovovém provedení, které budou dotvářet celý prostor a dodají vašemu interiéru moderní a neotřelý nádech. Pokud nejste milovníkem moderních vzhledů, bude pro vás nabídka ještě pestřejší, navíc cenově dostupnější. Takové vypínače najdete většinou v plastovém provedení, které je navíc i praktické.


 přeštípané kabely


2.       Vyzrajte na neposedné děti zásuvkami s clonkami


Na zásuvky i vypínače se teď podíváme z trochu jiného soudky. Kromě vzhledu a funkčnosti jsou důležitá i bezpečnostní kritéria. Pokud jsou v domě i malé děti, je vhodné mít dětskou pojistku v podobě clonek na otvorech v zásuvce. Tento druh zásuvek bývá sice dražší, ale je to nic v porovnání s cenou lidského života. Pozornost byste měli věnovat i terasám nebo vlhkým sklepem, zde si zase dejte pozor, zda jsou zásuvky a vypínače voděodolné.


 


3.       Odborná pomoc a doplňky


V případě elektroinstalace se vždy poraďte nejprve s vyškoleným profesionálem. Elektroinstalace je výhodnější řešit globálně. K vypínačům pak můžete například sladit i televizní a datové zásuvky, stmívače, termostaty a další praktické ovladače.