Hopsání pro radost

Děti všech věkových kategorií potřebují pohyb, a to nejlépe venku, na čerstvém vzduchu. Takže, milí rodičové či prarodičové, vyžeňte je ven. Na trampolínu. Cože?? Že ji ještě nemáte? Že je to drahý nesmysl?? Ale no tak.

skok

Dětská trampolína již dávno není výsadou horních deseti tisíc. Dnes si ji můžete v klidu koupit z jedné výplaty, aniž byste museli jíst měsíc chleba s vodou. Takže hup hup, ať už jste v obchodě. Vlastně ne, nikam nechoďte. Stop! Pěkně se posaďte zpátky do křesla, nebo kde jste seděli a v klidu si tento článek dočtěte až do konce. Zjistíte z něj, jak se k trampolíně pro děti dostanete nejsnadněji a v klidu domova.

Běhat totiž někde po prodejnách sportovních potřeb, protože například v řeznictví trampolínu nekoupíte, je dnes zastaralý způsob nákupu. Až dočtete, klikněte si na ten modrý text v článku a budete automaticky nasměrování na prodejce trampolín, kde si ji můžete v klidu vybrat.

trampolínna

Jakou? Nu, pokud nevíte, je tam spousta lidí, kteří se v tom vyznají a velmi rádi vám nějakou doporučí. A nyní pozor! Vždy požadujte k trampolíně ochrannou síť. V drtivé většině případů je již její součástí, nebo ji prodejce nabízí automaticky, takže, ještě jednou, vždy si ji kupte.

Pokud „hopsajdu“ umístíte přesně dle pokynů, nainstalujete vše, jak má být, prakticky již nemusíte na děti dohlížet. U skákání se v podstatě nemá co stát. Ochranná síť zaručí, nedojde k dopadu mimo plochu k tomu určenou.

Prakticky se také nemusíte, mimo běžnou kontrolu samozřejmě, o „skákačku“ starat. Nevyžaduje žádnou složitou údržbu. Občas zkontrolujte péra, plochu, případné uchycení, a to je v podstatě vše.

Pokud jste vrazili do trampolíny více peněz a koupili ji jako verzi i pro dospělé, tak neváhejte a běžte s dětmi řádit také. Nemáte-li potíže s páteří, nemůže mít žádný lékař námitky. Ale přesto je dobré se s ním poradit.