Jak získat zpět ztracenou sebedůvěru?

Pro řadu ženu je těžké rozdělit svůj čas a síly mezi rodinu, práci a své zájmy tak, aby na všech stranách byla spokojenost. Mateřství je bezesporu krásná a naplňující věc, ale jen do určitého okamžiku, pokud totiž žena nemá ani chvíli jen sama pro sebe, brzy se z ní stává nespokojený a někdy také lehce nervózní tvor. Někdy je těžké udržet si pozitivní přístup, který je naprosto klíčový pro spokojený život.
dívka a balonky
Každý člověk je jedinečný, i vy!
Je zvyklostí, že ženy vydělávají méně než muži a pokud se ocitnou na mateřské dovolené, jejich příjmy jsou ještě menší, což může být pro řadu žen z ekonomického hlediska stresující. Ztrácejí své sebevědomí a pocit, že do rodinného rozpočtu přinášejí jen malý finanční obnos, je pro některé z nich velmi nepříjemný. Navíc několikaletý pobyt v domácnosti je odtrhává od života, na který byly dosud zvyklé, bojí se, že během let na mateřské zapomenou vše, co předtím perfektně uměli, ať už jde o jazykové dovednosti nebo ty organizační či komunikační.
organizační diagram
Buďte sama sebou!
Dnešní ženy mají zcela jiné možnosti, než tomu bylo dřív, a tak řada z nich pociťuje touhu a potřebu se realizovat i jinak než jen péčí i dítě. Ať už patříte mezi ženy, které jsou doma s dítětem rády nebo ženy, které vedle dítěte zvládají za pomoci rodiny či chůvy rozvíjet svou kariéru, stále platí, že potřebujete mít čas jen sama pro sebe. Jen tak se vyhnete syndromu vyhoření. Nenechte se svým okolím, například matkami, které nešetří dobrými radami tlačit někam, kde se necítíte dobře. Jděte svou vlastní cestou a mějte se ráda, to totiž vede ke spokojenosti, a jak již bylo řečeno, spokojená, klidná a usměvavá maminka je pro rodinu nejdůležitější.
žít svůj sen
·         Přestaňte se neustále kritizovat a neodléhejte kritice od druhých
·         Pochvalte sama sebe a radujte se i z malých úspěchů
·         Nehoňte se neustále někam. Zastavte se a užijte si přítomný okamžik, nikdy se už nevrátí.
·         Věnujte se alespoň několik minut denně činnostem, které Vám přináší radost a uspokojení.