Jakou myčku vybrat, podle jakých kritérií?

První, co by Vás mělo zajímat, je počet sad nádobí, které myčka zvládne umýt. Pro 8 až 10 sad nádobí jsou určeny myčky o šířce skeletu 45 cm. A myčka pro 12 až 14 sad nádobí je široká 60 cm. Existují ovšem i menší, přenosné myčky, které užijete např. na chalupě. Do takového stroje se vejde max. 6 sad nádobí. Nejčastěji se malé myčky používají v kancelářských prostorách, kde stačí umýt jen malé množství dezertních talířků, hrnků na kávu a sad příborů.
kuchyně dřevěná

Vybavení myčky a její funkce

Nové typy myček jsou zdokonaleny o některá čidla a senzory, které dávkují množství vody, hlídají teplotu, tlak mycích trysek, a délku celého procesu.  Otočná sprchovací ramena s výkonnými tryskami zajistí umývání i velmi špinavého nádobí, se zaschlými zbytky nečistot na povrchu.

Technickou vychytávkou je využití vodní páry, která si dokáže poradit s různými usazeninami, přitom se párou nepoškodí křehké kusy nádobí.

Standardem se stávají speciální noční programy s redukcí hluku, ukazatelé chybějící soli a lešticího prostředku, odložený start spotřebiče a funkce Water Control, zabezpečující únik vody skrze těsnění. Program Anti-bacteria se zas zaměřil na likvidaci až 99% bakterií. Kvalita mycího procesu také záleží na množství filtrů, které má myčka k dispozici.

Zaměřte se i na vnitřek myčky

Technická specifikace je jedna věc, Vás by mělo také zajímat, jak na tom budou koše uvnitř myčky. Jak půjdou vysouvat, jak budou variabilní, jak se v nich nádobí poskládá.

A co úspora energie a vody?

Energetická náročnost se značí (obvykle) písmenem A a za ním jsou další křížky. Třída A+ je méně úsporná při stejném výkonu, oproti třídě A+++. 
vzdušná kuchyň

A uspoří myčka vodu? Odborné studie vypracovaly posudek, ze kterého vyplývá, že běžná myčka uspoří až polovinu množství vody, které byste spotřebovali na ruční mytí. O úspoře času a lidské práci nemluvě.

Hlučnost může být různá

Ne každá myčka má tichý provoz, některé jsou hlučnější. Pokud se budete ohlížet po tichém pomocníku, vybírejte typy myček s omezenou hlučností až na hodnotu 42 dB (super silent).