Postavte si místo chaty mobilheim!

Pokud bydlíte v bytě, není ani divu, že vám chybí nějaký kontakt s přírodou. Většina lidí tak velmi ráda uniká na procházky do přírody nebo na své chaty. Přemýšlíte taky, že si pořídíte chatu? A co takhle mobilní dřevěné domy? Nevíte, o co se jedná? Osvětlíme vám to!

Mobilní dřevěný dům, neboli mobilheim je celoročně obyvatelný dům, který byl smontovaný již u výrobce. Zde byl také zpravidla vybaven elektrickými rozhody, rozvody vody a odpadů. Kromě toho bývá zvykem, že domy mají z výroby i kuchyňský kout a nějaké základní vybavení, jako například postele, skříně, stoly a židle.

moderní kuchyně

K vám na zahradu tam může dojet plně smontovaný dům, se základním vybavením, do kterého se můžete rovnou nastěhovat! Nepředstavitelně velkou výhodou je i fakt, že na umístění mobilní dům na pozemek nepotřebujete ani stavební povolení. Nemusíte tak trávit čas na úřadech s vyřizováním všechny povolení. Tuto výhodu ocení především starší lidé, kteří všem povolením často ne úplně rozumí.

Kromě tedy rychlé stavby ušetříte i mnoho finančních prostředku! Srovnáte-li si, kolik stojí klasický stavební pozemek a kolik orná půda, jistě nám dáte za pravdu, že zde je nepopsatelný finanční rozdíl.

dřevěná chata

Pokud vás tato varianta zaujala, nemusíte mít těžkou hlavu s pořizovací cenou. Společnosti totiž velmi často nabízí již i použité domy. Můžete tak vlastnit dům o rozloze 35 metrů čtverečních, o dispozicích 3 + kk již do několika stovek tisíc Korun! Postavíte-li si dům navíc i na ornou půdu, ušetříte opravdu mnoho!

Nicméně připlatit byste si museli, pokud byste si z nabízeného katalogu společnosti nevybrali a chtěli mít dům dle vašich představ – na zakázku. Výhodou je, že si celý dům můžete udělat podle sebe. Ovšem ani zde nemusíte mít starosti s cenou. Taktéž vám stavba vyjde podstatně levněji, než klasický zděný dům. Navíc i v tomto případě ušetříte spoustu času.