PPR materiál se využívá i v rozvodech vody pro bazény

Kdybyste se porozhlédli po konstrukčním instalatérském materiálu, naleznete tu obrovské množství různých součástek od redukcí, rozvodnic, PPR křížů 20 mm, ventilů, záslepek, kolen, mufen až po trubky, přechodky a téčka. Všechny výrobky mají jedno společné, a sice vyrábí se z polypropylenu, materiálu, který si získal uznání již před mnoha lety díky jeho mimořádným vlastnostem. V tomto odvětví se využívá ještě PVC, ovšem polypropylen jej v mnoha směrech předčí a právě díky němu vděčíme za tzv. rozvody vody v plastu.

příslušenství u bazénu

Koroze – je pro polypropylen neznámým pojmem, nikdo korozi rozvodů vody v plastu neřeší a z tohoto hlediska jde o naprosto spolehlivé řešení. Odpadají tedy nejen pracná údržba, obtížné demontáže armatur a renovace rozvodů, ale i korozivní pláty, které se dostávají do vody a ovlivňují její kvalitu.

voda v bazénu

Nízká hmotnost – některé vodovodní systémy mohou být natolik těžké, že mají neblahý vliv na statiku konstrukce, jsou to např. případy centrálních vodovodních řadů a rozvodů ve velkých objektech. Plast je mnohem lehčí, než ocelové potrubí, a tak může v tomto směru výrazně napomáhat.

Zdravotní způsobilost – z polypropylenu se vyrábí kuchyňské nádobí, nářadí a pomůcky a využívá se i v medicíně, proto je způsobilý i jako nosné médium pro pitnou a samozřejmě i pro užitkovou vodu. V domácnostech PPR nahrazuje kovové pozinkované trubky a někde dokonce i velmi staré potrubí olověné. Polypropylen neuvolňuje do vody (ani do horké vody) žádné toxické látky.

Snadná manipulace – s PPR materiálem se dobře pracuje, snadno se ohýbá a spojuje tepelnými sváry, je to čistá práce, poměrně jednoduchá, která nevyžaduje žádné extra odborné znalosti a dovednosti. Naučit se s ním pracovat zvládne i šikovný kutil. Výhodou je i nízká cena těchto komponentů a pochopitelně i velmi dlouhá životnost, přesahující desítky let.