Jak si zpříjemnit pobyt na terase před domem

Terasová prkna ze sibiřského modřínu https://www.gardina.cz/prkna-ze-sibirskeho-modrinu/ je řešení podlahové krytiny venkovních domovních teras, s nímž se můžete setkat poměrně často v mnoha nabídkách specializovaných firem. Obliba této dřeviny vzrůstá zejména díky jejím dvěma základním vlastnostem, a sice ve vzájemném poměru ceny a pomyslného výkonu. Za přijatelnou částku si totiž domů pořídíte vysoce jakostní materiál, jehož užitná hodnota může dosahovat až třiceti let. To je nesrovnatelné například s dřevem borovým, které v běžných povětrnostních podmínkách naší republiky začíná již po pěti letech ztrácet na svých vlastnostech a do deseti let se obvykle musí kompletně vyměnit.

balkon před domem

O jakosti modřínového dřeva vás možná přesvědčí i některé vzorové výrobky či zkušenosti odborníků, kteří se zabývají prodejem a montáží dřevěných teras, a my bychom vám rádi nastínili ještě dva důvody, proč zrovna tomuto řešení dát přednost.

prkna na terase

Bude to ozdoba vašeho domu – jistě vás nemusíme přesvědčovat, jak vzhledově atraktivní je nábytek z dřevěného masivu, ve srovnání s dřevotřískou. Masivní dřevo na podlaze rovněž vyniká neobyčejnou krásou a sibiřský modřín patří, co se týče kresby letokruhů a jeho struktury, k nejzajímavějším dřevinám vůbec. Podlaha na terase z modřínu bude jedním z dominantních prvků vašeho obydlí, tak jako to bývá např. u vřetenových schodišť.

Bude se vám po nich dobře chodit – když pokryjete terasu umělým trávníkem, a projdete se po něm naboso, vaše citlivé receptory na chodidlech jistě zaznamenají, že mají co do činění s něčím umělým, nepřirozeným. A pokud ten umělý trávník nahradíte kamennou dlažbou, bude to mnohem lepší volba a pro vaše nohy jistý způsob přirozené reflexní terapie. Ovšem pokud dáte přednost modřínovému dřevu, bude chůze po podlaze posunutá ještě na vyšší level, především díky tomu, že dřevo více hřeje, než dlažba, a navíc nebude vůbec rozpálené a horké, jak to dlažební kámen v létě dovede.