Růst prvních zoubků

Zuby, pohroma huby. Lidové rčení, které je bohužel pravdivé a co se miminek týče, pak to platí ještě více. Děti jsou unavené, zoubky je nenechají vyspat a tím pádem ani vás. Čím miminku pomoci od bolesti a jak být co nejvíc v klidu a pohodě?
smích dítěte
Zabavte dítko
Děťátku není dobře, rostoucí zoubky bolí, často se přidají i teploty, průjem a může se objevit zároveň i rýma, kašel či jiná nemoc. Miminku není dobře a samozřejmě celý den pláče a pláče. Zkuste ho zabavit, menším drobečkům ukažte hračky, zpívejte, povídejte básničky, chovejte, ukazujte nové věci. Dítka kolem roka, které už chodí často zabaví venkovní vycházka třeba na hřiště. Dítě totiž na bolest zapomene a aspoň chvíli mu bude lépe.
Nebojte se použít analgetika
I když to není zrovna ideální, není někdy jiná možnost, než použít tišících prostředků ve formě analgetik. Jako první možnost pro vyzkoušení je přírodní olejíček na dásně, který by měl zklidnit a zmírnit aspoň nejhorší bolest. Pokud na vaše dítko nefunguje, pak zkuste znecitlivující gel, který zklidní dásně, které bolí a dítku opravdu pomůže. V nejhorší fázi, kdy se již prořezávají zoubky je mnohdy nejlepší proti bolesti dát sirup proti bolesti, samozřejmě není vhodné jej dávat často a kvůli každému pláči. Pokud ale vidíte, že se zoubek prořezává, pak se nebojte sirup třeba na noc dát. Vyspíte se totiž jak vy, tak i dítko, které se prostě vyspat potřebuje.
pláč dítěte
Jděte dítěti vstříc
Horko těžko běžně ukecáváte dítko, aby spalo samo v postýlce a ono pláče a pláče? Nenuťte ho a najděte mu místo u sebe v posteli. Pokud bude spát klidněji i přes bolest, pak se to opravdu vyplatí. Na naše dítko fungovalo nejlépe nosítko, kdy bylo ve vzpřímené poloze, ve které tolik zuby nebolí. Každopádně platí, že dítě bude špatně snášet to co se mu nelíbí, a co je mu příjemné to mu pomůže.