Na dovolenou do Bratislavy


Bratislava, hlavní město sousedního Slovenska, je ideálním místem pro strávení prodlouženého víkendu. Nejen že se nachází, coby kamenem dohodil, ale má také rozhodně co nabídnout. Bratislava, která není přelidněná turisty, ve svém historickém srdci skrývá řady pamětihodností a velké množství útulných kaváren a bister, které rozhodně stojí za návštěvu.
bratislava most
Na kdy si dovolenou nejlépe naplánovat?
V hlavním městě Slovenska panuje, stejně jako v České republice kontinentální podnebí, a za návštěvu tedy stojí po celý rok. V prvním měsíci roku se zde koná vyhlášený Bratislavský Bál, zatímco první jarní měsíce se nesou v duchu Velikonoc a tradičních trhů s tímto svátkem spojených. Od května až do září je možné navštívit festival vína. Červen je měsícem pivního festivalu, který je inspirován proslulým mnichovským Oktoberfestem. No a samozřejmě i Bratislava má své vánoční trhy, které se každoročně konají od konce listopadu do konce prosince.
bratislava hrad
Co rozhodně navštívit?
·         Bratislavský hrad tyčící se nad Dunajem, který byl ve 20. Století zrekonstruován po ničivém požáru, který zde propukl v roce 1811.
·         Most SNP, také známý jako UFO, je nekompromisně povinnou zastávkou při prohlídce Bratislavy.
·         Za návštěvu stojí Staré Město s množstvím kostelů a také Slovenská národní galerie, kde jsou vystavovány řady význačných děl pro slovenskou historii.
bronzová socha
Kam na jídlo a na kávu?
·         Urban Bistro – Kombinace industriálního interiéru, kvalitní muziky a lákavě vyhlížejícího menu nikdy nezklame.
·         Urban Space – Bistro skombinované s knihkupectvím se zdá být v Bratislavě velkým trendem a Urban Space je rozhodně místem, kde chcete strávit hodinku či dvě nad knížkou a šálkem kávy.
·         Café Días – Opět kombinace stylové kavárny s knihkupectvím. Za zmínku stojí určitě jejich výborná káva.
·         Mondieu – Kavárna proslulá především svými zákusky a snídaňovým menu, nad kterým se sbíhají sliny.