Škoda Karoq – Auto roku 2018

.


Škoda Karoq se začala sériově vyrábět na podzim roku 2017 a již v říjnu zaznamenal výrobce prvních šest tisíc objednávek z řad nedočkavých zákazníků. Nový vůz by měl být prostornějším, tedy komfortnějším provedením robustního SUV. Jako zdařilé se ukázalo i navržení nového podvozku a kompletního hnacího ústrojí, ale co je největší novinkou, je vůbec první digitální přístrojový panel ve vozu výrobce Škoda auto. Jedná se o informační systém nové generace, volně programovatelný, který má v sobě zabudován WLAN hotspot a LTE modul.
staré logo Škody

Prestižní ocenění Golden Steering Wheel 2017

Škoda Karoq se pochopitelně musela podrobit pečlivému zkoumání z řad odborné veřejnosti, verdikty porotců však byly překvapivě excelentní. Vůz obdržel vyznamenání dokonce i od odborníků ze zahraničí. Jmenujme např. cenu Golden Steering Wheel 2017 (kategorie malých SUV) od časopisu Bild am Sonntag.  Musíte si také uvědomit, že právě toto ocenění je jedním z nejvíce sledovaných v Evropě. Karoq uspěla i mezi laickou veřejností, čtenáři německého měsíčníku Auto Zeitung ji zvolili za nejlepší SUV v kategorii do 25 tisíc Eur. Časopis Auto Motor und Sport umístil Škodu Karoq na čelo žebříčku designových novinek mezi vozy SUV. A v České republice byl vůz odměněn titulem Auto roku 2018.
otevřený kurf vozu

.

Cena Svazu dovozců automobilů SDA

Anketu Auto roku 2018 pořádá Svaz dovozců automobilů SDA. Samotná anketa se vždy uskuteční ve dvou kolech, v první hlasuje široká veřejnost, která volí nejlepší vozy celkem ve 4 kategoriích a druhé kolo připadá na odbornou porotu ve složení vyslaných zástupců nejvýznamnějších českých médií.
Výsledky hlasování jsou tedy již známy, veřejnost i odborná porota se shodly na vítězi Škoda Karoq, ovšem konkurence byla velmi silná.
modrá metalíza
Posuďte sami:
1. místo Škoda Karoq, celkem 1141 bodů.
2. místo vozy BMW pětkové řady, celkem 1123 bodů.
3. místo Opel Insignia získal 1078 bodů.
4. místo Kia Stinger s 982 body a
5. místo obsadila Subaru Impreza se ziskem 926 bodů.
 
Vítězství před BMW bylo tedy velice těsné.

Škoda Karoq – Auto roku 2018
4.7 (93.33%)6
.