Sociální sítě a jejich vliv na vnímání sebe samých

Být ženou někdy není úplně lehký úděl, a to především v dnešní době, kdy se téměř veškeré lidské bytí stahuje do online světa. Nemálo dívek a mladých žen se potýká s pocitem nedostatečnosti, který v nich vyvolávají dokonale vyhlížející fotografie na sociálních sítích prezentující vzdálené a reálně neexistující ideály krásy. Sebeláska je něco, co by mělo růst v mysli každého člověka. Mít se ráda taková, jaká jste, je klíčem úspěchu v dnešní době. Je důležité uvědomit si hranice mezi realitou a online sférou a nenechat se pohltit lživým obsahem.
sebevědomí


·         I dokonale vyhlížející modelky a úspěšné blogerky jsou pouze lidé, stejně jako vy. I oni mají své špatné dny a to, co prezentují, jsou pouze zlomky jejich života, navíc často uměle vytvořené.
radost ženy


·         Být štíhlý neznamená být za každou cenu šťastný a úspěšný. Obličej se na fotografii může usmívat a srdce plakat.


·         Všechno je to jen a jen o dobrém úhlu. Ani fitness modelky s perfektně vytvarovanou postavou nevypadají během celého dne tak jako na fotografii, kterou zrovna publikovali.


·         Je naprosto v pořádku nepodobat se té slečně z fotky, každé tělo je jiné a všechna jsou stejně cenná.

 

Dejte si pauzu

 Jak jsou sociální sítě nápomocné, tak mohou být i škodlivé. Týdenní pauza od virtuální reality vám jenom prospěje a pomůže si uvědomit jeho absurdnost. Udělejte si chvilku pro sebe, uvědomte si plně své bytí a žijte pouze přítomným momentem. Dělejte to, co baví vás, ne to, co by mohlo bavit vaše sledovatele.

 žena a lidé

Mějte se ráda

Přijměte sebe samu takovou, jaká jste. Povyšte své nedokonalosti na vaše přednosti. Nechte ze sebe vyzařovat svou vlastní krásu a neporovnávejte ji s ostatními. Buďte sama sobě svým ideálem. Buďte svému tělu vděčná za službu, kterou vám každý den poskytuje. Naučte se odměňovat za úspěchy, ne trestat za neúspěchy. A jednoduše řečeno, mějte se ráda!