Vestavěná skříň na chatě má také svůj význam

Také patříte k lidem, kteří vlastní rekreační nemovitost, například někde v blízkosti vodního rezervoáru, s výhledem na řeku nebo na přehradu? Pobyt na chatách patří již dlouhá desetiletí k nejoblíbenějším způsobům trávení dovolené, tato tradice se do současné doby přenáší z období socialismu a mnozí z vás také mívají na chalupách starší nábytek, který například již přestal vyhovovat bytovým potřebám. Zkrátka stává se, že na chalupu odvážíme z města starší komodu, šatní skříň, botník, noční stolek, konferenční stolek, psací stůl atp.

oblečení ve skříni

Což takhle to změnit a vytvořit si prostředí na chatě ještě více útulné? Proč se tu zabarikádovat starým nábytkem, když to jde jinak? Využijte k tomu kupříkladu vestavěné skříně Sten skříně. Jaké výhody to přináší?

Více prostoru – vestavba na míru vás svou koncepcí může příjemně překvapit. Lze jí například umístit pod schodiště, do vstupní chodby nebo haly a do dalších prostor, které jsou různě neforemně zakřivené, zkosené a stěží využitelné pro jiné účely. Právě zde vám nebude skříň připadat rušivě a zároveň ušetří úložný prostor v jiných místnostech, takže budete mít obývací pokoj či ložnici v horním patře prostornější. Chata se pak stane vzdušnější a bude tu lépe proudit energie z okolního prostředí.

nábytek v ložnici

Design – co naplat, ale kdo si na chatu odveze z bytu starý nábytek, může si tu připadat, jako v antikvariátu nebo v prodejně odložených starožitností, co se jich někdo s radostí zbavil. Vestavěná skříň na míru naopak může tamní prostor pozvednout na vyšší úroveň díky velmi pestrým možnostem designu posuvných dveří. Doporučit bychom vám mohli jak pestré pastelové barvy, tak i čistě bílou, která se hodí ke všemu, a zejména k masivnímu dřevu, což bývá na chatách poměrně obvyklý materiál. Dnes se vyrábí posuvné dveře i s různými potisky – malbami či fotografiemi, a tak můžete mít na chalupě řešení vskutku velmi odvážné.