Zjistit si obezitu lze i podle kalkulačky

Je sice možné obezitu porazit pouze pomocí změny jídelníčku, ale daleko efektivnější je k lepšímu jídlu přidat i trochu toho pohybu. To nezaškodí.

Zjistit si obezitu lze i podle kalkulačky

Většina lidí má za to, že obézní lidé mají obrovské rozměry, díky kterým je problém vylézt z domu. Je pravda, že takoví jedinci skutečně existují, ale s trochou nadsázky řečeno, je jich jako do mariáše. Většina obézních jedinců vypadá klasicky tlustě. Potkat takové není v našich končinách nic zvláštního. Vlastně se nám to děje dnes a denně. A jak by také ne, když podle všech možný tabulek zaměřujících se na hmotnost obyvatelstva patříme na špičku, co se obezity týče. A to jak na evropském kontinentu, tak i na planetě. Inu, ne každé prvenství si zaslouží fanfáry.

Tlustá paní

Bojovat s obezitou se ale dá, a to i v našich podmínkách. Dokonce k tomu není nutné mít žádné speciální pomůcky nebo dokonce rady odborníků. Každý, kdo má pocit, že je tlustší více, než by bylo zdrávo, by si měl udělat jednoduchý test, a sice pomocí BMI kalkulačky. Díky té snadno zjistí, jestli je ještě čas na hubnutí, nebo už je za pět minut dvanáct.

Hubnutí jako takové nemusí být vůbec složité, když to člověk umí. Ovšem našinci to právě moc neumí, proto to pořadí v žebříčcích. A přitom stačí si naordinovat vhodnou stravu, která bude obsahovat spoustu zeleniny a ovoce. Ovšem pozor, nejen z toho člověk může být živ. I přesto, že se dnes mezi námi pohybuje mnoho vegetariánu, nutit člověka, který doteď byl schopen sníst ledacos, pouze do rostlinné stravy, není zrovna dobré. Občas si tak dopřát maso tak rozhodně není špatný nápad. Nesmí to však být tučné vepřové, ale ideálně ryba nebo nějaká drůbež.

Zdravý pohyb

Ke správnému hubnutí by neodmyslitelně měl patřit i pohyb. A když pohyb, tak pravidelný. Zajít si jednou za dva slunovraty zaběhat je z hlediska organismu v podstatě zbytečné. Aby to bylo k něčemu, je potřeba se hýbat alespoň třikrát až šestkrát týdně. Tělo si potřebuje na pohyb zvyknout. A jaký je vůbec ten správný pohyb, který dokáže likvidovat tělesný tuk? Takový, který se dá udýchat a člověk se při něm zapotí. To může být jak několikamílový běh, tak i práce na zahrádce.