Snadná cesta ke svým právům.

Odškodnění při dopravní nehodě: vcelku jasná definice, příčiny a hlavně toho, na co máme nárok, pokud jsme se dostali do nepříjemné situace na silnici. Ovšem nezřídka se stává, že ačkoli se může zdát tento výklad zcela jasný, pojišťovny bývají leckdy opačného názoru při vyplácení odškodného.

Opravdu víme, na co vše máme nárok?

Ať už jsme řidič, spolujezdec, cyklista, ale i chodec či účastník hromadné nehody (např. autobusu) a nezavili jsme nehodu a utrpěli jsme újmu, máme nárok na víc, než pojišťovny leckdy přiznávají. Dokonce i při spoluúčasti, máme nárok na zkrácené odškodnění.

dopraní nehoda

Proč doplácet na chybu druhých!

Zbytečný spěch, stres, hustota provozu, nedodržování silničních pravidel, jízda pod vlivem návykových látek a další a další má jedno společné – bezohlednost vůči ostatním a tím zákonitě dochází ke každodenním nehodám a neštěstím na silnicích. Dopravní nehody už dávno nejsou událostí, sporadicky se objevující. Večer, co večer se v hlavních zpravodajských relací dozvídáme kde, jak a kolik bylo nehod na silnicích.

Každý, kdo je účastníkem silničního provozu, ať už jako řidič, nebo spolujezdec, byl určitě svědkem nebezpečné situace. Riskantní předjíždění a závodění s „nadupaným“ autem. Vytočení motoru na maximum, jen aby se dostal před toho „loudu“ co se vleče a byl v cíli o dvě minuty dříve. A následně, po pár kilometrech, předjížděné auto v klidu a bezpečně, dojede toho piráta silnic, stojícího na červenou. Vždy mě tahle situace pobaví a kolikrát mám chuť vystoupit a dotyčnému pogratulovat, že „vyhrál“ a byl první, u té červené na semaforu.

Já vím, vy to neděláte, to ten druhý. On vždycky je to ten druhý.

viník nehody

Ale není vždy úsměvných situací, naopak. Pokud karambol skončí pouze párem otlučených plechů, můžeme se radovat. Bohu žel se stávají daleko vážnější nehody, bolestivé a někdy i s trvalými následky.

Kdo potom hradí škodu a na co vše máme nárok? Nejen že je zde psychické trauma, ale abychom zajistili chod našich životů před nehodou i v době léčení a někdy i po něm (pokud máme trvalé následky) mimo jiných aspektů zde převládá řeč peněz.

Ušetřete si stres a dohady s pojišťovnami, na našich stránkách se přehledně a jasně dovíte, na co vše máte nárok a právo. A nejjednodušší cesta je si přímo nechat pomoc týmem odborníků. Odborníků, kteří mají dlouholetou praxi v zastupovaní poškozených a jednání s pojišťovnami nabere zcela jiných, profesionálních obrátek