Jak začít podnikat?


 Před začátkem podnikání si musíte nejprve ujasnit, v jakém oboru chcete podnikat.
Nějaké obory jsou pro začátek lehčí než zbytek. Například prodej přes internetový obchod. V dnešní době je velice snadné si vytvořit váš vlastní internetový obchod a za velmi příjemnou cenu jej spravovat.
deset deset na budíku.jpg 
 Přes internet můžete prodat skoro všechno, co vás napadne.  Důležitým faktorem je povědomí veřejnosti. Pokud o vás lidé nějakým způsobem budou vědět, je větší šance že využijí právě váš internetový obchod před konkurencí. Dobrou a snadnou reklamou jsou sociální sítě (Facebook, Instagram, Twitter…) Díky sociálním sítím můžete oslovit tisíce lidí najednou, a pokud budete sdílet zajímavý obsah, tak si k vám lidé tu cestu najdou sami.
 
Co dělat na začátku?
 Ideální pro začátek je podnikání při stálém zaměstnání. Znamená to, že pořád máte k dispozici stálý zisk a obdržené finance z podnikání můžete ušetřit. Nemusíte mít ihned nejlepší techniku ani stroje, do začátku vám stačí investovat jen tolik, kolik nutně musíte. Nakoupit či renovovat vaše vybavení můžete kdykoliv z vydělaných peněz.
 
 V případě že nemáte prostory, které byste mohli použít pro kancelář, tak vám doporučuji si zařídit virtuální sídlo, kde byste měli k dispozici poštovní adresu a adresu sídla. Na počátcích podnikání by koupě či nájem kanceláře značně zasahovala do vašeho rozpočtu, čemuž je lepší se vyhnout.
bankovky pod mincemi.jpg 
Co když momentálně nemám dostatek financí?
 Dříve nebo později se většina podnikatelů dostane do fáze, kdy už prostě nemají peníze nazmar. Co ale dělat v takové situaci? Na to existuje několik základních možností.
 
1. Šetřit, šetřit a zase šetřit
 Šetřením je šanci se vyhnout dluhům a úspěšně podnikat. Musíte počítat s tím, že celou vaší výplatu investujete do svého podnikání a také berte v úvahu, že tato možnost je velice časově náročná.
 
2. Získání dotací
 EU přispívá růstu podnikatelům, proto můžete vcelku snadno získat plno peněz jen z dotací .
 
3. Crowdfunding
 Další způsob jak dostat finanční pomoc je crowdfunding, tam se na váš projekt mohou lidé složit. Je to prosté, vytvoříte si projekt na crowdfundingové platformě a za danou dobu se snažíte ukázat lidem, že váš projekt má smysl. Osoby, kterým se bude váš nápad líbit vám přispějí, vy jim na oplátku můžete zaslat produkt zdarma nebo se slevou.
 
4. Získání investora
 Často začínající firmy financují právě investoři, jsou to lidé, kteří hledají firmy s budoucností a jsou ochotni vám přispět a podpořit váš nápad za to, že dostanou část vašich příjmů v budoucnu.
 
5. Bankovní úvěr
 Banky vám poskytnou finanční pomoc, ale častou musíte ručit nemovitostí. Záleží na přesné smlouvě a dohodě s bankou, která daný úvěr zřizuje.