Malujeme celý byt nebo dům

Jednou za čas je potřeba udělat větší úklid domácnosti a rovněž i zrenovovat to staré. Pocit nádherně vymalovaného a čistého domova se po několika letech změní v zoufalství, kdy od vašich (už vůbec ne nových) zdí odvracíte zrak. Z toho důvodu je potřeba opět se pustit do práce, jakou je malování.
trendové barvy a štětce

Volba barev

S novým nátěrem přichází i nové možnosti k tomu, jak si váš domov zútulnit jinak a něco v něm vylepšit.
Pokud ve vaší domácnosti převládaly bílé zdi, máte šanci se pustit do výzvy, jakou jsou barvy. Na bílé zdi totiž snadno a rychle uděláte nátěr jakékoliv jiné barvy.
V případě, že jste v minulosti zvolili syté a výrazné barvy, může se vám proces malování poněkud prodloužit. Překrývání barev na jiné, bývá mnohdy náročné a vyžaduje spoustu vrstev, abyste se dopracovali k vámi nově zvolenému odstínu.

Příprava zdí – pro získání úspěchu

V první řadě je potřeba si uvědomit, že vám pouhé zakrytí nábytku a přístup ke zdi nevystačí k tomu, abyste se do práce mohli pustit. Před samotnou akcí je nutné zhodnotit stav omítky, popřípadě zakrýt nedostatky v podobě děr po špendlících nebo nehodách, které způsobily děti.
•       V případě odlupování omítky, je nevyhnutelné ji důkladně oškrabat speciální škrabkou. Nejlépe to půjde, pokud si zeď předem postříkáte vodou.
Penetraceje první nátěr (vrstva), která zeď pro novou barvu připraví a zaručí vám úspěšnost – v podobě dobrého uchycení dalších vrstev.Je to nenáročná součást malby, kdy vám stačí použít větší množství vody smíchané s barvou.
•       Každou vrstvu nátěru nechte řádně zaschnout, až poté začnete s tou další!
starý malíř

Když chcete dokonalost

V případě, že se na takovou aktivitu necítíte nebo jednoduše nemáte čas, můžete se obrátit na odborníky. Ať už vlastníte malý byt nebo prostorný dům, máte možnost si objednat službu, jakou jsou profesionální malíři.
Oni se postarají o to, že vše proběhne naprosto dokonale, zkušeně a ještě k tomu bez práce a úklidu. Mnoho firem totiž nabízí v rámci malování i veškeré práce spojené s úklidem po nich.