Nepodceňujte výběr

Lidé si do své domácnosti už po celá staletí, pořizují čtyřnohého kamaráda do nepohody. Ano je to pes, dobrá duše, která je věrná svému pánovi ve dne v noci. Není však úplně jedno, kterého zvířecího miláčka si přizvete do života. Lidem, kteří úplně neodhadnou výběr svého psa, hrozí, že se jim život změní v boj o moc- kdo z koho.
psí oči
Vzhled psa a povaha jsou dvě rozdílné věci
Každý člověk, by si měl uvědomit, že to, že má pejsek roztomilý pohled, není to nejdůležitější. Prioritou by měl být především temperament psa. Podle toho jak je člověk aktivní by si měl vybrat i stejně aktivního psa, aby nedocházelo k potížím.
Typy temperamentů u psa
· Klidný, pasivní pes: Má celkově klidnou povahu, na procházkách chodí pomalu a rád si poleží. Vydrží několik hodin doma sám a nepotřebuje příliš aktivní činnosti.
· Středně temperamentní pes: Je živější, rád plní pokyny svého pána a má rád delší procházky. Také nemá problém vydržet doma sám, ale po celém dni doma čeká vždy alespoň jednu delší procházku. Rád aportuje a zapojuje se do aktivit celé rodiny.
· Temperamentní pes: Tento pejsek je velmi akční a hodí se jen k velmi aktivnímu majiteli. Má rád i několika hodinové procházky, běhání na louce, aportování. Tento pejsek také vydrží doma v klidu, ale je třeba ho zaměstnat nějakou aktivitou. Mají rádi zahradu a volný výběh, kde se zabaví, než se pán vrátí z práce.
pes a hračka

Vhodný pes pro aktivního pána
Pokud trávíte rád čas sportem a výlety s rodinou, tak pro Vás bude nejvhodnější nějaké lovecké plemeno. Můžete si vybrat psa i z velkých plemen např. vlčáka, kolii, retrívra nebo dobrmana, tady spíše záleží na tom, jestli obýváte velký dům se zahradou nebo menší byt.
Vhodný pes pro klidnější povahy
Jste-li spíš introvert co si rád hoví vedle svého psího miláčka na gauči a pak se s ním jde projít na klidnou procházku zvolte spíše klidnější plemeno např. baset, anglický buldok nebo maltézský psík.
míček a pes
Vhodný pes k dětem
Pořídit dětem čtyřnohého kamaráda je něco úžasného. Děti se naučí, že je důležité se o někoho postarat, ale pozor! Pes by neměl dítěti sloužit jako hračka, kterou lze v případě potřeby odložit. Proto je lepší dětem vysvětlit, co vše pejsek obnáší, aby nedošlo k pozdějšímu nedorozumění. Takový yorkshirský teriér, bišonek, pudl nebo bígl Vám i vašim dětem vykouzlí úsměv na tváři.
Pokud nechcete mít doma rozkousané všechny lodičky, vytahaný odpadkový koš po celém bytě a ohlodaný nábytek, svého psího kamaráda. Ušetří to Vám i jemu spoustu nervů a času.