Nepomáhejte zlodějům

Proč lidé kradou? Odpovědí na tuto otázku může být povícero. Například:

a)       Nejsou schopni si na vše potřebné vydělat.

b)      Na šikmou plochu je svedli příbuzní či jiní nepřizpůsobiví kamarádi a známí.

c)       Trpí kleptomanií.

d)      Mají příležitost a je to pro ně pohodlnější než pracovat.

Zatímco s většinou ze zmíněného není v silách ostatních lidí – nás nevyjímaje – něco udělat, s tím posledně zmíněným bodem něco udělat lze. A jenom blázen by se aspoň nepokusil s tím něco udělat. Protože jde-li o náš majetek, jenž je kraden, je logické, že tím utrpíváme újmu. Tratíme na penězích, jež nám jsou uzmuty, odnášíme to finančně i tím, že si musíme ukradené věci znovu koupit za svoje. A kromě toho nás to stojí i čas a nejednou i další náklady spojené s nápravou vedlejších škod, jež v souvislosti s onou trestnou činností vznikly.
bezpečnostní klíče

Je logické, že nechceme-li být okrádáni, musíme si své věci co nejlépe hlídat. A protože nemůžeme vše shromáždit na jednu kopu, u níž bychom dnem a nocí stáli a nespouštěli ji z očí, případně si to vše ani nemůžeme nosit stále s sebou, kamkoliv se vrtneme, zpravidla svůj majetek alespoň zamkneme doma.

Jednoduše otočíme klíčem v zámku poté, co zavřeme dveře.

Jaké dveře?

Pokud možno ty nejlepší, jaké jsou nám dostupné a jaké jsou nebo by alespoň měly být svou kvalitou přiměřené tomu, co před nezvanými hosty chrání, a také tomu, nakolik velké nebezpečí vykradení nemovitosti v té které lokalitě hrozí.

Pokud člověk volí to pravé pro sebe, má na výběr:

a)       domovní dveře

b)      bezpečnostní dveře

c)       protipožární dveře
omrzlý visací zámek

Je nasnadě, že každé kromě funkcí náležejících všem dveřím mají i něco extra, něco, čím se liší od těch druhých. A proto by měl člověk zvážit, co z nabízejícího se právě nejvíc potřebuje.

A když se rozhodne, může dále zvažovat, zda jsou lepší dveře

a)       ocelové

b)      hliníkové

c)       jednokřídlé

d)      dvoukřídlé

e)      moderní

f)        elegantní

g)       s nejrůznějšími motivy

h)      prosklené

Nad tím vším by měl člověk přemýšlet. Aby si pořídil to nejideálnější, co se týká velikosti, materiálu, bezpečnosti, ale třeba i celkové životnosti.

A zvažujte to i vy. Zvažujte všechny aspekty, nejen cenu, https://www.gmedium.cz/chrante-svuj-majetek-pred-nechtenou-navstevou/ nejlépe, jak jenom to jde.

Protože když u vás zloděj neuspěje, nezbude mu, než si jít ty peníze vydělat a věci pak za vydělané peníze koupit. A tak to má být.

Nepomáhejte zlodějům
4.7 (93.33%)3