Co když se při stěhování v Praze něco stane


Úrazy – někteří lidé při přenášení pračky mohou utrpět zlomeninu nártu při pádu pračky na nohu, když se vysmekne z popruhů, něco podobného se jim stane při zvedání starožitné skříně, problém může nastat při zdvihání těžkého velkého koberce, kdy vás ochromí „houser“, zkrátka docela běžné situace při amatérském stěhování. Se stěhovací firmou si tyto starosti ušetříte.

automatická pračka

Rozbitý nábytek – většina stěhovacích firem má zajištěné pojištění, je to v přesné terminologii tzv. „Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou při stěhování“. Základní pojistné plnění může být i v hodnotě dvou milionů korun, a tak nemusíte mít v podstatě obavy, pokud se nějaký nábytek rozbije a něco se z něj někam ztratí, a to se týká jak starožitností, tak i moderního rozebíratelného nábytku.

svinutý koberec

Poškozený spotřebič – stejné patálie mohou vzniknout při přemísťování pračky, chladničky, televizoru, Hi-Fi soustavy, počítačů atd. V zásadě se pojistné plnění týká i tohoto vybavení domácností. Pokud máte ovšem nějaké cennosti, které se nedají vyčíslit penězi, a vejdou se vám do auta, jako např. pokojové rostliny, přestěhujte je takto sami.

Prasklé akvárium – stěhovací firmy jsou připravené i na neobvyklá vybavení bytů, jako jsou např. akvária. Stěhování akvarijních ryb a rostlin je sice spíše ve vaší režii, a zkušení akvaristé si na to pořídí termoboxy, ovšem samotnou nádrž vám stěhovací firma bez problémů přestěhuje. A opět s pojištěním v zádech.

Nemoc – onemocnění jsme zařadili mezi problémy při stěhování bytů v Praze, a nejen tam, zcela záměrně, neboť ta mohou být buď příčinou toho, že nejste schopni stěhování vlastními silami vůbec provést, anebo naopak přichází po přestěhování, kdy jste vydali příliš mnohost a namísto regenerace se dostavila nezvyklá únava, oslabený imunita a bakteriální onemocnění či viróza. Můžete zkrátka přestěhování omarodit klidně i na tři týdny a budete zbytečně vyřazeni z pracovního procesu i z běžného života. Pokud máte podezření, že to bude nad vaše síly, svěřte se raději do rukou profesionálů.